Královská svatba prince Harryho a Meghan Markle

Uznejte sami. Co by to bylo za svatební blog, kdyby tady chyběl článek o královské svatbě prince Harryho a Meghan Markle? 🙂 Kdo dnes totiž neviděl alespoň několik záběrů nebo fotografie z této královské svatby, jakoby nebyl. Pojďme si tedy k této svatbě něco říct.

Jak se Meghan a Harry potkali?

Asi to bude znít překvapivě, ale Meghanino a Harryho první rande bylo naslepo. Meghan totiž nevěděla moc o britské královské rodině. Ne že by Harryho vyloženě neznala, ale nevěděla, jak to v této rodině chodí a co všechno to obnáší. Také nikdy moc nečetla bulvár, takže o Harryho skandálech z mládí příliš nevěděla. A i když je Meghan v Americe celkem populární, především díky seriálu Kravaťáci, Harry ho pravděpodobně nikdy předtím neviděl. To znamená, že ani on jí neznal.

Žádost o ruku

Možná byste od prince čekali nějaký až přehnaně romantický scénář žádosti o ruku. Opak je ale pravdou. 🙂 Žádost o ruku prý proběhla, když společně doma vařili kuře k večeři. Harry z ničeho nic poklekl a Meghan požádal o ruku. V jednom rozhovoru prozradili, že Meghan Harryho trochu „popohnala“ a ptala se ho, jestli už může říct ANO? Princ Harry se jí na oplátku zeptal, jestli už jí konečně může dát ten prsten? 🙂

Svatební šaty

To, na co celý svět čekal možná úplně nejvíc. Jaké svatební šaty si Meghan oblékne? Svatební šaty byly od britské návrhářky Clare Waight Keller z francouzského módního domu Givenchy. Někoho výběr možná překvapil. Meghan vsadila na jednoduchý, elegantní a skvěle padnoucí model, který nechal vyniknout její přirozenou krásu. Jelikož na svatbě byla přítomna i královna Alžběta II., bylo vhodné držet se konzervativnějšího stylu.

Svatební obřad

Bylo moc hezké pozorovat, že se ve svatebním obřadu prolínaly prvky britské i americké. To bylo zřejmé, když vystupoval černošký sbor s písní Stand By Me. Na svatebním obřadu zaznělo několik modliteb a novomanželské sliby. Další zajímavostí bylo to, že Meghan šla k oltáři sama. Kolem jejího otce již před svatbou proběhlo několik skandálů a on nakonec oznámil, že se raději svatby účastnit nebude. Další možnost byla, že Meghan k oltáři odvede její matka. Nakonec šla ale sama a posledních pár kroků jí doprovodil a princi Harrymu předal jeho otec, princ Charles. Bylo to bráno jako projev, že Meghan vítá do rodiny.

Po obřadu

Po svatebním obřadu novomanželé, vévodové ze Sussexu, nasedli do královského kočáru a jeli pozdravit tisíce lidí, kteří čekali i několik dní, jen aby novomanžele při projížďce Windsorem zahlédli. Poté se odebrali na slavnostní recepci, která se konala v Síni svatého Jiří. Tu pořádala sama královna Alžběta II. Novomanžele po svatební dni čeká svatební cesta v Africe, konkrétně se mluví o Namibii.

Andrea Kmentová
Je osobní a profesní koučka. Nadšená a optimistická objevovatelka rozvoje osobnosti, která s radostí pomáhá lidem objevit správnou cestu životem za štěstím, spokojeností a vyrovnaností.

Andrea je autorka eBooku 9 kroků, jak získat zdravé sebevědomí.

Více o Andree si přečtěte tady >>

Andree můžete napsat na andrea@andreakmentova.cz nebo jí sledovat na FB stránkách Andrea Kmentová - koučka.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů