Desatero kouče

 

  1. Má silnou víru v sebe sama, má srovnané své vlastní hodnoty, je autentický a ví, čeho chce dosáhnout.
  2. Stále pracuje na svém vlastním rozvoji a učí se novým věcem.
  3. Umí pečlivě naslouchat, dává vám najevo, že ho vaše názory a stanoviska hluboce zajímají, s emocemi, úsudky a závěry zachází jako s vzácným kořením - opatrně a přesně.
  4. Je přirozeně zvídavý, zejména pokud jde o lidi kolem něj, má smysl pro laskavý humor a pokoru.
  5. Jeho osobní integrita je velmi vysoká, chová se konzistentně, stojí si za svým, a pokud se někdy zmýlí, nemá potřebu to maskovat. Je přímý a upřímný.
  6. Svým klientům se snaží vycházet maximálně vstříc, chápe jejich potřeby a s každám z nich jedná naprosto individuálně - i v maličkostech. Je otevřen mnoha různým možnostem a nedrží se striktně zaběhaných postupů.
  7. Jako podnikatel má stabilní finanční zázemí, neslibuje nemožné a v otázkách peněz je vůči klientům naprosto otevřený a jedná s nimi na rovinu.
  8. Sám má dobře vybalancovaný svůj vlastní život, je spokojený a v pohodě.
  9. Existují pro něj jasně definované etické i lidské hranice, ví, kam až může zajít a nezneužívá svou pozici k manipulaci. Vždy dává klientovi možnost volby.
  10. Má silně rozvinutou intuici, je odvážný, kreativní, ochotný nést riziko toho, že jde do neznáma. Je otevřen změnám - vítá je a v pozitivním směru je podporuje.

 

Zdroj: BARTONÍČKOVÁ Monika. Nový trend, či prázdný obsah? Hospodářské noviny [cit. 23.7.2014]