Co na svatbě nikdy NEdělat?

Svatba je slavnostní událost, kterou snoubenci připravují i několik měsíců předem. Stresují se, aby se vše povedlo na jedničku, všichni byli spokojení a aby se svatba líbila. Nemluvě o tom, kolik taková svatba stojí peněz. Budoucí novomanželé si chtějí tento den užít naplno a pamatovat si ho do konce života. Proto byste se měli snažit užít si ho s nimi a některým věcem se vyhnout. 🙂 Pojďme se na některé z nich podívat.

Nenosit nevhodné oblečení

Každá událost má nějaký svůj nepsaný dresscode. Co se svatby týče, snoubenci buď předem svatební hosty požádají o dodržení určitého stylu nebo dodržení barevného konceptu svatby. Pokud ne, i tak je vhodné držet se některých nepsaných pravidel. Tak v prvním případě – bílá barva ve svatební den patří pouze nevěstě! Je tedy nevhodné, aby dámy na svatbu oblékly šaty v této barvě.

Dalším nevhodným outfitem jsou určitě minisukně a hluboké výstřihy. Zařadit by se sem mohly i honosné plesové šaty, ty se na svatbu také příliš nehodí. U pánů poté džíny a sandály. Výjimkou by bylo pouze to, pokud by snoubenci na takovém outfitu trvali, například pokud by šlo o svatbu někde na louce nebo v lese a celkově byla v hodně uvolněném stylu.

Nepít příliš alkoholu

Ke svatbě neodmyslitelně patří i oslava a zábava. S tím je většinou spojený i alkohol. Jak se ale říká – všeho s mírou. Jedním z největších strašáků každého novomanželského páru je to, že se někdo opije, pohádá a nedejbože popere.

A jelikož je svatební den většinou dlouhý, pozor na to. Navíc v letních měsících bývá opravdu teplo a to by teprve nemuselo dopadnout dobře. Pokud v odpoledních hodinách nebude naplánovaný žádný program, jděte se třeba projít. A myslete i na to, abyste se pořádně najedli. To by na svatbě neměl být problém. 😀 Hlavně s alkoholem pomalu a opatrně.

Nerušit telefonováním

Žijeme v době, kdy je (možná bohužel) telefon neodmyslitelná součást každého z nás. Co si budeme povídat, nekteří bez něj neodejdou ani na toaletu. Aby vám telefon začal zvonit zrovna ve chvílí, kdy si novomanželé slibují věrnost do konce života by nebylo úplně na místě.

To stejné platí s fotografováním. Ano, většina hostů chce fotku ze svatby nebo fotku s novomanželi. Nebylo by ale lepší, užít si tu magickou chvíli a fotografování přenechat profesionálům? Novomanželé se s vámi po svatbě o fotky určitě rádi podělí. 🙂

Nekritizovat

Každý máme jiný vkus. To je jasné 🙂 Proč ale novomanželům kazit JEJICH svatbu a JEJICH den svými poznámkami? Pokud se vám na svatbě něco nelíbí nebo máte jasno v tom, co byste udělali jinak, máte alespoň skvělou příležitost se těmto věcem v budoucnu vyvarovat.

A pokud jste svou svatbu už prožili, určitě se dokážete do nevěsty a ženicha vžít. I vy jste se určitě snažili, aby se na svatbě všem líbilo a byli spokojení. Už z toho důvodu by vás mrzelo, kdyby někdo zbytečně a nevhodně váš den kritizoval.

Nechodit pozdě

Každý svatební den má nějaký časový harmonogram. Odpoledne a večer už je zábava volnější a určitě není potřeba dodržovat vše přesně na minuty. Minimálně ale na obřad byste měli dorazit včas. Dejte si tedy dostatečnou časovou rezervu. Určitě by byla škoda přijít o svatební obřad.

Nevyhýbat se zábavě

Součástí svatby bývá i zábava, případně hry. Ať už jí připravují novomanželé, svědci, přátelé nebo někdo z rodiny, určitě si s tím dali spoustu práce. Neseďte tedy celý večer otráveně u stolu, ale do zábavy se zapojte. I když se vám ze začátku možná nechce, uvidíte, že to nakonec bude hezký zážitek.

Zažili jste už někdy na svatbě něco, co by se nemělo dělat nebo bylo nevhodné? Podělte se s ostatními dole v komentáři. 🙂

Andrea Kmentová
Je osobní a profesní koučka. Nadšená a optimistická objevovatelka rozvoje osobnosti, která s radostí pomáhá lidem objevit správnou cestu životem za štěstím, spokojeností a vyrovnaností.

Andrea je autorka eBooku 9 kroků, jak získat zdravé sebevědomí.

Více o Andree si přečtěte tady >>

Andree můžete napsat na andrea@andreakmentova.cz nebo jí sledovat na FB stránkách Andrea Kmentová - koučka.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů